Yazılım

Yurt Dışında Yazılımcı Olmak İstiyorum

Değerli yazılımcı, web master şucu bucu kardeşim. Yazılıma gönül vermiyorsan kodları görünce için geçiyorsa çok geç olmadan bu yoldan uzak dur. Aşağıdakileride okuma. Yazılımcı olmak zorlukla yapılabilecek bir şey hiç değildir. Bir tutkudur. Aman sende diyorsan yıllar sonra bu yazdıklarımı hatırlayıp keşke oduncu olsaydım yazılımcı olacaağıma diyip pişmanlık duyacağını unutma.

Bu yol dikenli zorluklarla dolu bir yol. söylenenleri çalışıp başarmanız zor değil ancak herşey çalışmanıza bağlı.

1- Öncelikle ilk olarak ingilizceyi çok iyi öğrenmelisiniz.
2- Çalışacağınız ülkenin dili ingilizceyse sorun yok zaten ingilizceyi öğreneceğiniz için problem yok. Ancak mesela almanyada çalışacaksanız hem iyi bir ingilizce ve almanca bilmelisiniz. Bu olmazsa olmaz, klasik Türk mantığıyla ı go we go ile bu işler olmaz. ilk önceliğiniz dil olmalı.Yoksa yurt dışını unutun. gider orda öğrenirim hayallerine kapılmayın.
3- temel html css js gibi dilleri mutlaka öğrenin.
4- Algoritma mantığınızı çok iyi geliştirin.
5- Mobil programlama, big data, vb alanlara yönelin.
6- Bütün bunları gerçekten öğrenin öyle okudumla olmuyor yani yotubede izledim tamamla olmuyor ne yazıkki. Adam kalkıp sizin örnek projelerinizi inceliyor yurt dışında sertifikalarınıza vs en son bakıyor. Öncelikle yapabiliyormusunuz bunu test ediyor?
7- githup gibi yerlerde aktif olun proje geliştirin projelere destek olun.
8- Not: Yurtdışında çalışmaya giden bazı arkadaşlar sadece githup da yaptıkları projeler beğenildiğinden iş daveti alıp yurt dışına yerleştiler.

bu yazdklarıma gerçek anlamda emek verin öğrenin ki bunlar zaten 1-2 yılınızı alır gerçek anlamda emek verip çalışırsanız. Yurt dışında hiç kimse sizin diplomanıza bakmaz yok mühendis miş yok bilmem neymiş? İşi yapamayan mühendisi napayım ben dünyada milyonlarca mühendis var ben napim iş bilmeyen mühendisi de işe alayım. Ancak mesela düşünün bir mobil platformda proje gelitririyorsunuz ve bir sturdup sınız. Yaşadığınız her sıkıntıda githupa baktığınızda sizin o konuyla ilgili bir çözümünüzü görüyorum alıp uyguluyorum ve çözüme kavuşuyorum. Gün geliyor size bir mail atıp iş daveti yolluyorum. Durum bu

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu