Yazılım

Wordpress Warez (Nulled) Tema Nasıl Temizlenir?

Bizler warez yani nulled temaya scripte bayılırız. Wordpres kullananlarda warez tema kullanmayı isterler ama bu temaların temiz olup olmadığını bilmek imkansız. Genel anlamda bir temizleme yapılması gerekli bu temaları kullanabilmek için. Ancak unuttuğumuz bir şey var eğer üst düzey bir php js bilginiz yoksa bu temaların temizliği imkansıza yakındır.  Çünkü bu temalara zararlı kod yerleştirenler gerçek anlamda üst düzey php js kodlama bilgisine sahiptirler ve nereye ne koyduklarını anlamamız çok güçtür.

Bu konuyla ilgili size şunu söyleyebiliriz.  Warez tema bedavacılığın bir sonucudur ve sitenize gelecek zararları göze almışsınız demektir.  Warez temayı bir php uzmanına temizletebilirsiniz ancak php uzmanına vereceğiniz para temaya ödeyeceğiniz paradan kat kat yüksek olacaktır.

Unutmayın bedava peynir fare kapanında olur. Hiç kimse size bir temayı bedava vermez. İçine mutlaka, hacklink, backlink gibi sitenize oldukça zararı olan kodlar yerleştirmiştir. Üstelik bu kodlar şifreli olabilir ve bunu anlamanız imkansıza yakındır. Aradan 3-4 ay geçtiğinde sitenizde kumar sitelerine link verildiğini ancak anlarsınız ki o zamanda iş işten geçmiş olur.

Ayrıca unutmayın ki bu zararlı kodlarla sitenize zarar vermek isteyen kişi sitenizin admin gibi bilgilerine ulaşabilir. Bu sayede tüm yazılarınıza yine sürekli çeşitli reklam, link gibi yazılar ekleyebilir.

Warez tema kullanan bir müşterimin 200e yakın yazısına bu warez tema yüzünden hacklink ve kötü resimler eklenmişti. Her temizlediğinde bunlar botlar tarafından yine ekleniyordu. Ne yaptıysa olmadı ki zaten 200 yazı ve site çöp olmuştu. Siteyi komple kapatmak zorunda kaldı.

Temanıza bir çok zararlı kod yerleştirilmiş olabilir ancak bunların içinde eğer bir temizleme yapılacaksa en azından Theme Authenticity Checker eklentisini kullanarak bir link taraması yapmanızda fayda var. Tek başına yeterli olmasa da en azından çıkan linkleri kontrol edebilirsiniz.

Değerli dostlar wordpres yüzlerce binlerce çok güzel bedava temaları var. Warez bir temayı temizleme yapıp kullanmak yerine bu bedava temalardan güzel bir temayla projenize başlayabilirsiniz. İlerde paranız olduğunda beğendiğiniz temayı alıp sitenize ekleyebilirsiniz.

Warez tema riskini almaya değmez inanın. Paranız yoksa bedava tema kullanın içiniz rahat olsun.

Sağlıcakla Kalın.

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 5 Ortalama: 4.2]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu