Mobil

Whatsapp Nasıl Şifrelenir?

Whatsapp uygulaması yine birçok uygulama gibi hayatımızın en önemli köşelerinde boy göstermeye başlamış durumdadır. Her geçen gün de hızlı bir şekilde yenilenen WhatsApp artık sesli görüşme, medya alışverişi, mesajlaşma gibi birbirinden farklı özellikleri kullanıcılarına sunuyor. Artık mesajlaşma uygulamasına göre çok daha özel bir şekilde hayatımızın bir köşesinde olan olan WhatsApp uygulaması yine izinsiz kullanımlar sonucunda çok tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir.

Sonuçta WhatsApp bir mesajlaşma uygulamasıdır ve bu uygulama üzerinden birbirinden gizli bilgilerimizi arkadaşlarımız ile paylaşabiliyoruz. Konuşmalarımızı bir başka 3.şahsın görmesi bizim için hiçte iyi olmaz. Bunun yanı sıra özel videolar, fotoğraflar gönderebiliyoruz ve bu veriler de bizim için son derece önem arz etmektedir.

WhatsApp uygulamasında mesajlarımızı gizlemenin iki yolu bulunmaktadır. İlk yolu telefonumuzun ana ekranına güçlü bir parola koymak olacaktır diğer yolu da pek bilinmemektedir ve bu yolda WhatsApp uygulamasına şifre koymaktır. Yanlış duymadınız WhatsApp uygulamasına parola koyarak 3. Şahıs kişilerin telefonunuzda bu uygulamaya erişmelerini kısıtlayabilirsiniz. Yani birisi sizin telefonunuzu dahi alsa hiçbir şekilde verilerinizi göremez ve okuyamaz.

Eğer akıllı telefonunuzun dahili bir uygulama kilitleme uygulaması mevcut değilse çözüm olarak yine 3.parti uygulamaları kullanabiliriz. Android kullanıcıları için Play Store içerisindeki en popüler uygulama kilitleme yazılımlarından biri olan Smart AppLock uygulamasını tavsiye ediyoruz.

Bu uygulamayı ilk olarak Google Play Market içerisinden indirin ve yükleyin. Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra sizden bir şifre isteyecektir ve uygulama yüklü olarak gelince varsayılan şifresi 7777’dir. Sonrasında uygulama içinde Ayarlar kısmına girerek Şifre ve Desen panelinden dilediğiniz şifreyi girebilirsiniz. Yine arkasından uygulamalar sekmesi içinde bulunan + butonuna dokunabilir ve WhatsApp uygulamasını seçebilirsiniz.

Bu sayede WhatsApp şifre koyma işlemi profesyonel bir şekilde bitmiş olacaktır. Yine farklı bir uygulama kullanmak isterseniz Smart AppLock mantığına sahip olan Lock For WhatsApp uygulamasını da kullanabilirsiniz. Bu uygulama sadece WhatsApp uygulamasına özel bir şekilde çalışmaktadır. Telefonunuza kurduktan sonra bir şifre girerek veya desen seçerek kilidi aktif hale getirebilirsiniz. Unutmayın koyduğunuz şifreler kolay hatırlanabilir şifreler olsun her zaman. Şifrelerinizi siz kolay hatırlayın ama tahmin edilemez olsun.

Sağlıcakla Kalın.

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu