Mobil

Telefonum Şarjı Çok Çabuk Bitiyor (5 Kesin Çözüm)

Hemen herkesin dert yandığı telefonum şarjı çabuk tüketiyor, gün içinde şarjı hemen bitiyor,  şarjım dayanmıyor sorunlarının en kesin çözümlerine bakalım. Akıllı telefonlar hayatımızın çok önemli bir parçası oldu. Telefonlarımızı sosyal medya kullanımları, banka uygulamaları, navigasyon uygulamaları, oyunlar, film ve dizi uygulamaları, mesajlaşma uygulamaları derken gün içinde sürekli olarak kullanıyoruz.

Bu nedenle de batarya performanslarına önem veriyoruz. Sürekli bir kullanım söz konusu olduğunda şarj sorunları gündeme geliyor. Ve eğer takviye sağlayamazsak şarjı biten telefonlar birçok işin aksamasına neden olabiliyor.

Telefonlarınızda şarj sorunları yaşıyorsanız elbette ilk akla gelen çözüm yeni bir batarya edinmek olabilir. Ancak iş bu aşamaya gelmeden bazı küçük detaylarla günlük şarj kullanım sürelerinizi uzatabilirsiniz. Nasıl mı?

Ekran Parlaklığını Azaltın

Büyük ve canlı ekranlar bizlere keyifli bir kullanım imkanı sunuyor. Ancak şarj konusunda da en büyük tüketimi ekranlar yapıyor. Şarjlarınızın en büyük düşmanı parlak ekranlardır. Bu nedenle her zaman ekran parlaklığını azaltmanız ve otomatik parlaklık ayalarında kullanmanız pil ömrünüzü uzatacaktır.

Ekstra Aksesuar Kullanımlarını Özenli Yapın

Telefonlar artık birçok farklı aksesuar ile birlikte kullanılıyor. Kablosuz kulaklıklar, akıllı saatler ya da kablosuz hoparlörler telefonların bir parçası haline gelmeye başladı. Ancak kullandığınız bu aksesuarlar pil ömrünüzün de önemli düşmanlarındandır. Bluetooth  uygulamaları eski döneme nazaran biraz toparlanmış olsa da yine pil ömrünüzü kısaltıyor. Bu nedenle kullanmadığınız anlarda bluetooth özelliğini kapalı tutmalısınız.

Wifi Bağlantısına Dikkat Edin

Wifi bağlantıları telefon pil ömrünü oldukça kısaltan bir diğer uygulamadır. Evlerde wifi kullanımı çok büyük bir tasarruf yöntemi olsa da, evinizin kapısından çıktığınızda ve wifi alanından uzaklaştığınızda açık kalan her wifi uygulaması şark kullanımınızı etkilemektedir. Bu nedenle wifi ağından uzaklaştığında wifi sekmesini pasif hale getirmelisiniz.

Uygulamaları Kapatın

Akıllı telefonlarınızda aynı anda birçok farklı uygulama açık kalabilmektedir. Ve kullanılan her bir uygulama şarj tüketimi konusunda oldukça hızlıdır. Bu nedenle pil ömrünüzü uzun tutabilmek için kullanmadığınız ancak açık kalan uygulamalarınızı kapatmalısınız.

Pil Tasarrufu Modunu Aktif Hale Getirin

Pil tasarrufu modu telefonunuzda var olan birçok pil kullanım aracını sizler adına yönetmektedir. Bu modu aktif hale getirdiğinizde akıllı telefonunuz sizin yerinize pil tüketen özellikleri yönetecektir.

 

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu