Yazılım

Telefondaki Oyunu Bilgisayarda Oynama Programı : BlueStacks

Günümüzde özellikle de Android sistemler üzerine ilgi oldukça yüksek. Neredeyse her gün birbirinden farklı Android yazılımları ve oyunları Play Store üzerinden yayına girmektedir. Android cihazlar üzerine kurulabilen uygulamalar sayesinde hayatımız son derece kolaylaşmaktadır ve yine birbirinden kaliteli oyunlar sayesinde en kaliteli oyunları gittiğimiz her yerde oynayabiliyoruz ve dilediğimiz her yerde boş olan vaktimizi öldürebiliyoruz.

Buna ek olarak yine yazılımlar sayesinde gerek tıp alanında gerek ulaşım alanında birçok kolaylıktan faydalanabiliyoruz. Ancak birçok kullanıcı yine Android telefonlara sahip olamamış durumdalar. Bu yüzden Play Store üzerinden yayınlanan bu oyunları evinde bilgisayarda oynamak isteyen kullanıcı sayısı oldukça yüksek rakamlardadır.

Yine bilgisayar içerisinde Android oyunları veya yazılımları çalıştırmayı sadece Android telefonu olmayan kişiler değil bazı yazılımlar da isteyebiliyorlar. Bunlara ek olarak Android oyunları bilgisayarımızda çalıştırarak aslında daha farklı bir dünyaya giriş yapmış oluyoruz. Birçok kişinin bildiği beklide bilmediği BlueStacks yazılımını sizlere tanıtacağız ve kurulumundan kullanımına kadar sizlere anlatacağız.

Bilgisayarınıza Android işletim sistemini yükleyerek istediğiniz Android oyunu veya yazılımı bilgisayarınızda çalıştırabilirsiniz. Zaten birçok Android yazılım geliştiricileri de sona erdirmiş oldukları projeleri telefonlarında değil bilgisayarlarına kurdukları sanal Android işletim sistemi çerçevesinde deniyorlar ve sonuca göre de Play Store içerisinde yayına koyuyorlar.

BlueStacks ile dilediğiniz Android uygulama, oyunu rahatlıkla çalıştırabiliyorsunuz. BlueStacks yazılımından ziyade piyasa da daha farklı yazılımlar da mevcuttur bu işlem için fakat en sık kullanılanı ve yine en çok tercih edileni BlueStacks yazılımıdır.

BlueStacks yazılımını resmi web sitesine giderek indirebilirsiniz. Kurulumunu yaparken de normal yazılım kurar gibi ileri diyerek kurabilirsiniz. Yalnız sistem özelliklerinizin düşük olmaması gerekmektedir bu yüzden buna dikkat etmelisiniz.

Kurulumunda kolay bir kurulum şekline sahiptir ancak kurulumu oldukça uzun sürebiliyorken kısa da sürebilmektedir. Programın kurulumunu yaptıktan sonra da dilediğiniz yazılımı içerisine atarak çalıştırabilirsiniz. Ancak Play Store içinden indirmek istiyorsanız yapmanız gereken işlem bir Gmail hesabı oluşturmak olacaktır bu hesabı oluşturduktan sonra Play Store girebilir ve oyunlarınızı indirebilirsiniz.

Sağlıcakla Kalın.

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu