Sosyal Medya

Sosyal Medya Hesapları En İyi Ürün Pazarlama Yöntemi

Artık günümüzde sosyal medya ile birlikte şirketler piyasaya sürecekleri yeni ürünleri son derece geniş çeşitli kitlelere sunabilmekteler ve satış oranlarını da yine oldukça yükseltebilmekteler. Bir şirket ürününü bir günde tam olarak 9 bin kullanıcının geçmiş olduğu bir bölgede, mahallede veya semtte 9 bin kişiye sunabilmektedir ve bu 9 bin kişiden de bu ürün ile ilgilenen kişilerin oranları 1.000 oranına dahi ulaşamayabilir.

Fakat 200 300 bin kadar beğeni oranına sahip olan bir Facebook sayfasında veya 200 300 bin takipçiye sahip facebook hesabında tam anlamıyla bir dakikada 50 ila 400 bin kişiye, 45 – 50 bin takipçisi olan bir instagram hesabında da yine ürünlerini sadece bir saniye içinde 40 – 45 bin kişiye duyurabilmekteler. Bu da sizin de tahmin edeceğiniz üzere son derece iyi bir orandır.

Ürünler Çok Daha Hızlı Tanınıyor

Paylaşımı yapılan bu ürünleri beğenen kişiler, paylaşmakta olan kullanıcıları da yine hesaba katmaya çalışırsak bu ürünlerin tanıtım ölçüleri de son derece genişlemekte ve bir çeşit zincirleme oluşturup pazarlama zinciri haline getirmektedir. Bununla beraber olarak da şirketler pazarlayacakları mallarını da sosyal medya aracı ile oldukça fazla satış oranlarına ulaştırabiliyorlar.

Bunlara da ek olarak yine bir avantajları daha var ve bu avantaj da örnek vermek gerekirse bir cilt temizleme ürünün tanıtımını yapmaktaysalar bu temizlik ürününü normal bir şekilde sadece geniş bir kitleye sunabilirler. Fakat sosyal medyayı kullanarak bir kişisel bakım sayfası üstünden de bu malı tanıttıkları zaman yine o ürüne talip olacak olan müşteri rakamları oldukça yüksektir. Çünkü bir kişisel bakım sayfasındaki herkesin ilgi odağı haline gelebilir bu kişisel bakım ürünü.

Google Pazarlama Konusunda Lider

Bu pazarlama etkenini de yine en profesyonel şekilde yapabilen şirket Google şirketi. Bu şirket bireylerin internet hareketlerini inceliyor ve onların internet hareketlerine göre ürünleri sunuyor. Yani bir kişi Google üzerinden bir sivilce ilacı arıyorsa Google’a reklam veren şirketlerden sivilce ilacı ürününü o kullanıcıya gösteriyor. Satılma olasılığı da daha yüksek oluyor.

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu