Donanım

AMD’nin Yeni Ekran Kartı Radeon RX 5500 XT Tanıtıldı

Asus yeni ekran kartı olan RX 5500 XT serisini tanıttı. AMD’nin 7nm RDNA GPU mimarisine sahip olduğu bu ekran kartları fiyat performans açısından daha verimli olacağı düşünülüyor. İyi bir soğutma sistemine sahip olması beklenilen bu yeni ekran kartları ayrıca oyuncular için yüksek performanslı bir oyun sunacağı söylenenler arasında yer alıyor. AMD, aralarında yer alacağı Republic of Gamers Strix (ROG) ve ASUS Dual Radeon RX 5500 XT ekran kartı modellerini tanıttı. Bu yeni GPU’lar özel olarak üretilmiş PCB’ler, güç tasarımı ve soğutma sistemini Asus’un en yeni yonga setiyle buluşarak referans olarak gösterilmiş tasarımlardan daha yüksek bir performans sunuyor. 1080p çözünürlükte yüksek FPS değerlerine ulaşacak ekran kartı arayan oyunseverler aradıkları performansı ASUS Radeon RX 5500 XT ekran kartı modellerinde bulacak gibi görünüyor.


ROG Strix
ROG Strix Radeon RX 5500 XT, bilgisayar oyuncuları için eşsiz bir şekilde donatıldı. PCB’nin üzerindeki bileşenler yüzeye Auto-Extreme teknolojisi kullanılarak hassas bir şekilde işlendi. İyi bir soğutma sistemine sahip iki güçlü fan ile bir önceki sürümünde kullanılan fanlardan daha yüksek bir performans sergiliyor.

ASUS Dual
Bilgisayarda keyifli bir oyun deneyimi sunan ASUS Dual Radeon RX 5500 XT EVO, performans ve sadeliği bir arada buluşturuyor. IP5X standardına sahip toz geçirmezlik özelliği bulunuyor. Eksen teknoloji fanları ile kart sürekli bir şekilde temiz ve serin kalıyor. Auto-Extreme teknolojisi ve koruyucu arka plaka da her açıdan güvenilirlik sağlıyor.

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı