Teknoloji

PlayStation 5 Konsept Tasarımı

Japonya merkezli Sonny’nin 2020 yılında piyasaya sürmesi beklenilen oyun konsolu PlayStation 5 hakkında bu zamana kadar pek çok bilgi aldık fakat tasarım konusunda herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Sizlere bugün yayınlanan PlayStation 5 konsept tasarımından bahsedeceğiz.

Günümüz popüler video oyun forumlarından biri olan ResetEra’da karşımıza çıkan yeni PlayStation 5 konsepti V şeklinde bir tasarıma sahip. Konsept tasarım görüntülerinde tuşların dokunmatik olması ve cihazının ısınmaması için konulan birçok havalandırma gözümüze çarpıyor. Tasarımdaki kalınlık dikkat çekiyor. PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro’ya göre daha kalın bir görünüme sahip olan PlayStation 5 bize bir bilgisayar kasasını anımsatıyor. Bugüne kadar gördüğümüz konsept tasarımlardan oldukça farklı bir tasarıma sahip olmasına rağmen eski sürümlerine olan benzerlikleri gözden kaçmıyor.

Cihazın tasarımı hakkındaki detaylar “CrimsonNocturne” takma adıyla ResetEra forum sitesinde paylaşılan PlayStation 5 konsept tasarımı başlığı altındaki konu üzerinden takipçilere aktarıldı. İlerleyen zamanlarda bizleri nelerin beklediğini göreceğiz.

 

PlayStation 5 Hakkında Bugüne Kadar Öğrendiğimiz Bilgiler

Eski sürümüne nazaran birçok alanda iyileştirme olması beklenen PlayStation 5 karşımıza 8k çözünürlük desteği, ışın izleme teknolojisi, üretimi özel olarak yapılmış ses yongası, eski oyunlarına uyumluluk, oyunculara gelişmiş bir dokunsal geri bildirim sağlayacak kontrolör, okuma hızı çok yüksek bir SSD ile önümüzdeki yıl kendisini uzun süredir bekleyen hayranlarını tatmin edeceğe benziyor.

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu