Mobil

Neden İphone 6S Almamalıyım?

Elbetteki çok fazla insanın çok fazla teknik bilgi gerektiren bir çok konusunu okumuşsunuzdur. İşlemcisi söyle, kamerası böyle ram şöyle uygulamalar böyle bu yüzden alın yada almayın gibi. Elbetteki yeri geldiğinde detaylara takılmak incelemek önem arz ediyor ancak her zaman değil. Burada daha çok basit kullanım özelliklerinin eksikliğinden yaşadığım sıkıntıları sizlere aktaracağım. Iphone 6s iyi yönleri başka bir konu. Burada eksikliklerinden kaynaklanan sorunları sizlere aktarmayı amaçlıyorum.

Yaklaşık olarak 2 yıldır iphone 6s kullanıyorum. Daha önce, iphone 4 ve 5s te kullandım. İphone 6s’i Severek kullansam da alışmış olsam da,  iphone 6s aldığıma beni bin pişman eden nedenleri aşağıda sizlere aktaracağım.

  1. Neden: Şu itunes illeti. Bu sadece iphone 6s’e özgü bir sorun değil tüm iphone lara özgü bir sorun ancak yinede 6s kullanırkende önemli bir sorun olarak karşımıza geliyor. Yani 15 yıllık teknoloji tutkunuyum, 5 yıldır amatör yazılımla uğraşıyorum, üst düzey donanım bilgim var ancak şu itunes illeti kadar başa bela bir program yok. Yahu arkadaş bilgisayarıma bir resim atacağım kardeşim altı üstü yok store ye git yok eş zamanla yok yedekle yok bilmem ne. İlallah demeyeni yoktur şu dosya trafiğini yapmak. Elbette google drive, dropbox gibi uygulamalar imdadımıza yetişse de, bir kablo takıp iki tık yapmak varken bin kere uğraşıyorsun. Bu itunesi yazan adamı falakaya yatırıp dövesi geliyor insanın.
  2. Neden: Fotoğraf özellikleri çok kötü. Fotoğrafçılık eğitmeniyim. Az çok neyin ne olduğunu iyi biliyoruz. Gerçekten fotoğraf kalitesi olarak iphone 6s iyi performans sunmuyor. Özellikle yetersiz ışıkta, istenilen sonuçlardan çok çok uzak kaldığını bilmenizde fayda var. Bunu ne zaman fark ettim. Rizeye gittiğimizde arkadaşın sahilde gün batarken huavei ile çektiği fotoğrafla benim çektiğim fotoğrafı karşılaştırınca benim iphone 3310 gibi hissettim.
  3. Neden: Tabi ki zil tonu. Yani arkadaş ben illaki senin uyduruk iphone zil tonunu mu kullanacağım. Tamam çözümü var ama yani onu srt yap buraya at yok şunu yap yok bunu yap yok olmadı şöyle yap. Bin kere uğraşıyon. yahu telefonumdaki mp3ü zil tonu yapmak kadar hak sahibi değil miyim şu telefon üzerinde.
#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı