Mobil

Mobil Oyunlarda FPS Artırma Yöntemleri

Mobil oyunlarda gerçekten FPS artırma oldukça önemli. Bazen saliler bile büyük sorunlara yol açabiliyor. Bu nedenle mobil oyunlardada FPS artırmak sizleri bir adım öne taşıyor. Son dönemde mobil oyunlar, özellikle de genç yaş kategorisinde oldukça popüler hale geldi. Yüksek sistem gereksinimlerine sahip bir bilgisayardan hem daha uygun fiyatlı olması hem de her yerde oyun oynayabileceğiniz ergonomik bir yapıya sahip olması nedeniyle pek çok oyuncu mobil platforma geçiş yapmaktadır. Haliyle oyuncular, düşük bütçeli telefonlarda bile yüksek FPS değerlerine sahip olma arayışına girmektedir. Bu süreçte FPS değerlerinizi maximuma çekebileceğiniz, birbirinden farklı yöntemleri sizler için derledik.

Mobil Oyunlarda FPS Artırma Yöntemleri

  1. İlk olarak cihazlarınızda yer alan ‘’gereksiz dosya’’ bölümünden kurtulmanız gerekir. Çoğu telefonda bu özellik fabrika ayarları ile sizlere sunuluyor olsa da, dilerseniz yine Playstore veya Appstore’den ücretsiz olarak temizleme uygulamaları indirebilirsiniz.
  2. İkinci aşamada cihazın önbelleğini boşaltmanız gerekebilir. Bu işlem için cihaz kapalı konumdayken ‘’Recovery’’ denilen bölüme giriş yapmalısınız.
  • ‘’Ses kısma+ güç tuşu’’ butonlarına 1-2 saniye basılı tutun.
  • Daha sonra ses kısma butonu ile “Wipe Cache Partation” bölümüne giriş yapın.
  • Daha sonra açılan ekranda ‘’Yes’’ butonuna tıklayın.
  • Birkaç dakika süren bu işlem sonrasında ana menüden ‘’Reboot System Now’’ butonuna tıklayarak cihazı yeniden başlatın.
  1. Cihazınızda varsa Anti virüs vb. uygulamaları kullandıktan sonra silin. Bu uygulamalar oyun esnasında arka planda çalışarak sistemin yavaşlamasına neden olur. Dolayısıyla sizler de düşük FPS değerlerinde takılı kalabilirsiniz.
  2. Son olarak, uygulama indirme platformlarında yer alan veya telefonlarınızda mevcutsa bir oyun hızlandırma programı edinin. Bu uygulamalar, oyun esnasında bilgisayar işlemcisinin daha çok oyuna yüklenmesine ve yüksek değerlerde FPS görmenize yardımcı olur.

Sağlıcakla Kalın.

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu