Güvenlik

Maksim Yakubets Kimdir?

Tam adı Maksim Viktorovich Yakubets olan Amerika ve İngiltereyi en çok finansal zarara sokan Rus uyruklu hacker olur kendileri. Maksim Yakubets Dünya tarihinde finansal sistemlere en çok zarar veren hacker olarak tanımlanıyor. Kendisinin öncülük ettiği hacker grupları Amerika ve İngiltere de bir çok finansal kuruma ve bankalara  milyonlarca dolarlık zarar verdiği biliniyor. Bilenmeyen bu zararın hangi boyutlarda olduğu

Ortak çalıştığı Turashev olarak da bilinen bir başka rus hackerin yazdığı Bugat isimli zararlı yazılım sayesinde banka hesaplarından kimse farketmeden para çektikleri vurgulanıyor ki, bu yazılımın türevleri yine bir çok banka saldırısında kullanıldığı belirtiliyor.

Demem o ki kardeşim bu Ruslar Amerikanın başına hep bela olmuştur. Benim kanımca bu hackerlar Rus gizli servisi tarafından korunuyor yada kullanılıyor.  Günümüzde artık savaşların top tüfekle değil bilgi ve bilgi teknolojileriyle olacağı aşikar.  Amerika kendisinden o kadar korkmuş ki kendisini yakalamak için başına tam 5milyon dolar ödül koymuş durumda. Ne diyelim soğuk savaş artık siber savaşa dönüşmüş durumda. Yukarıdaki görsel FBI sitesinden alınmıştır.

Sağlıcakla Kalın.

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu