Mobil

iOS İçin WhatsApp Düşük Veri Modu

Akıllı telefonlar için geliştirilmiş, farklı platformlarda da çalışabilen, mesajlaşma ve arama uygulaması olan WhatsApp yeni eklenen özellikleri ile kullanıcılarla buluşmaya devam ediyor. iOS sürümü için yeni bir içerik geliyor. Bu özellik oldukça işinize yarayacak. Kullanış açısından ve kesintisiz iletişim açısından faydası olacak. WhatsApp’ın iOS için 2.20.10 sürümünde yer bulacak bu özellik düşük veri modu olarak adlandırılıyor.

Whatsapp Düşük Veri Modu Nedir?

WhatsApp’ın iPhone marka cihaz kullanan kullanıcılara sunduğu bu özellik sayesinde internet bağlantınızda herhangi bir problem olursa uygulama otomatik olarak bunu algılayacak. Bu olumsuz durum algılandıktan sonra WhatsApp’ta yüksek boyutlu olan dosyalar karşıdan indirilmeyecek. Bunlar olurken mesajlaşmaya veya aramaya kesintisiz bir şekilde devam edebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi WhatsApp, veri bağlantısı trafiği çok olduğu zaman mesajları iletmesi veya alması zorlaşıyor. Bunu yüksek boyutlarda bir dosya indirerek test etmeniz mümkün. Özellikle bu yüksek boyutlu dosya WhatsApp üzerinden indirilmeye veya karşı tarafa gönderilmeye çalışılıyorsa bu durumu daha iyi görebilirsiniz. WhatsApp’ın mesaj gönderme işlevi bu veri akışından oldukça fazla etkileniyor. Bunu engellemek isteyen uygulama geliştiricileri harika bir özelliği devreye soktu.

İnternet bağlantınızda herhangi bir problem varken ses dosyaları, videolar ve bunun gibi yüksek boyutlu olabilecek dosyalar indirilip karşı tarafa gönderilmeyecek. Problem çözülene kadar bu şekilde devam edecek. Bu sayede mesajlarınızı karşı tarafa daha rahat bir şekilde iletebileceksiniz.

Tavsiye yazı: Ücretsiz Spotify Premium Nasıl Yapılır?

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı