Sosyal Medya

İnstagram Beğeni Arttırma Taktikleri

Son dönemlerin en gözde sosyal medya platformlarının başında ınstagram geliyor. Resim paylaşma yöntemi ile sizlere çok farklı kapılar açan bu alanda popüler olabilmenin en önemli yolu ise takipçi ve beğeni sayısından geçiyor. Bir hesapta takipçi sayısı ne kadar çok olursa ve bu takipçiler ne kadar çok organik olursa, paylaşımlar o kadar çok beğeni alıyor. Çok beğeni alan hesaplar ise ınstagram için önemli hesaplar arasında yer alıyor.

Instagram hesaplarınızda yaptığınız tüm paylaşımların daha çok insana ulaşabilmesi ve çok beğeni alabilmesi için bazı önemli taktikler söz konusudur. Bu taktikleri bilen ve uygulamaya geçen hesaplardaki gelişim ve değişimi hızla fark edebilirsiniz. Sizlerde kendi hesaplarınız için bu taktikler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız işte bazı detaylar;

Etiket Kullanımı

Etiket kullanımı ınstagram hesaplarınız için takipçi ve beğeni kazanmada çok önemli bir etkendir. Yapılan tüm paylaşımların altına yapmış olduğunuz etiketler bu paylaşımların çok daha fazla kişiye iletildiğini gösteriyor. Ve paylaşımlar ne kadar çok kişiye ulaşırsa almış olduğu beğeni sayısı da o oranda artıyor.

Kaliteli İçerikler

Instagram hesaplarınızda beğeni elde edebilmek için öncelikle sayfanızın bir amacı olması gerekiyor. Hangi alanda başarılı ve yetenekliyseniz bunun üzerine içerikleri hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ancak sadece görsel üzerine kurulu olan bu mecrada elbette en önemli gereklilik kaliteli ve etkileyici görseller oluyor. Paylaşımlarınızda kullandığınız görseller ne kadar kaliteli ve dikkat çekici olursa, o kadar çok insan tarafından beğeni alacak demektir.

Popüler Hashtagler

Hashtagler sosyal medya hesapları için çok önemli bir dinamiktir. Instagramda yapmış olduğunuz tüm paylaşımların altına en popüler ve trend olan hashtagleri kullanabilirsiniz. Böylece paylaşımlarınız keşfet bölümüne düşecek ve ilgi çeken görselleri de kullandıysanız daha fazla takipçinin sizlere ulaşması mümkün olacaktır. Ne kadar çok takipçiniz olursa beğenileriniz de o oranda artmaktadır.

Başka Paylaşımları Beğenme

Takipçi sayınızı ve doğal olarak ta beğeni sayınızı artırmanın en güçlü yollarından birisi de başkalarının yapmış oldukları paylaşımları beğenmek ve onlara yorum yapmak olacaktır. Böylece hesaplarınız dikkat çekecek ve gelen beğeniler artacaktır.

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu