Sosyal Medya

Google ve Facebook Hesabımı Nasıl Silebilirim?

İlk olarak belirtmek gerekir ki kişisel verileriniz her daim her şeyden önemlidir. Real hayattaki verilerimizi internet ortamına dijital veriye dönüştürerek şirketlere sunuyoruz. Yanlış duymadınız. Bileceğiniz üzere şirketler sizlerin verilerini kendi amaçları doğrultusunda kullanmaktalar. Sizlerin şehriniz de gidiyor olduğunuz çeşitli AVM’leri, mağazaları, bankalar ve daha birçok konum bilginizi de tespit ederek depoluyorlar. Yine daha bahsedemeyeceğimiz birçok verilerinizi de özel anlamda depolamaktalar.

Bunlarında bazıları yine  Google, Facebook aracılığı ile bazıları da telefonunuz beraberinde GPS özelliği ile depolanmaktalar. Yani gittiğiniz yerlerin GPS koordinatlarını telefonunuza ekliyorlar.  GPS yani konum fonksiyonu telefonunuzda aktif olmazsa facebook üzerinden kendinizi etiketlediğiniz noktaları depolamaktalar. Bütün bu verileri silmeniz için bu hesaplarınızı ortadan kaldırmanız gereklidir.

Facebook Hesabını Silmek İçin

Facebook hesabınızı ortadan kaldırmayı hedefliyorsanız hesabınızı ortadan kaldırmadan önce silme kısmına giriş yapın ve karşınıza çıkan “Hesabımı Sil” seçeneğini seçin. Bu butona tıklama işlemini gerçekleştirdikten sonra yine parolanızı tekrar girin ve güvenlik kutucuğunu onaylayın. Yine artık hesabınız da devre dışı kalır. Yine sizlere bilgi verirler ve bilgi de bu işlemi tam anlamıyla 14 gün sonra tekrardan geri alabileceğinizi belirtmektedir.

Eğer tekrar giriş yapabilirseniz yine bu işlemi geriye de alabilirsiniz. Fakat facebook bazı durumlarda bazı taktikler yapıyor ve hesabınızı silmemek adına direnebiliyor yine bunlara örnek verecek olursak karşınıza anlamıyor olduğunuz çeşitli mesajlar sunabiliyorlar. Sizler de bu butona tıkladığınız takdir de hesabınızın silinmesini iptal etmiş oluyorsunuz. Bu yüzden facebook hesabınızı silerken son derece dikkatli olun.

Google Hesabını Silmek İçin

Google şirketi de bildiğiniz üzere kişisel bilgilerinizi depoluyor ve keyword yani anahtar bilgilerinizi özen çerçevesinde saklıyor ve sizlerin profillerini oluşturan çeşitli şirketler arasında yer alıyor. Bu sebeple Google hesabınızı silmeniz en önemli unsurlar arasında yer alaktadır.

Google hesabınızı nasıl sileceğiniz hususuna gelirsek Gmail sayfasına giriş yapabilirsiniz ve sonra “Hesap yönetimi paneli altına bulunmakta olan “Hesabı Kapat ve hizmetleri sil” seçeneğini seçin. Bunun akabinde parolanızı girip “Hesabı kaldır” seçeneğini seçin. Bu işlemden sonra Google hesabınız silinmiş olacak.

Sağlıcakla Kalın.

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu