OyunTeknoloji

Google Stadia için elini cebe attı

Google, bulut oyun platformu Stadia için kendi bünyesinde içerik geliştirmeye de önem veriyor. Şirket, bu yaklaşım doğrultusunda oyun endüstrisinin tecrübeli isimleri tarafından kurulan Typhoon Studios’u satın aldı.

Typhoon Studios’un kadrosunda Batman: Arkham City ve Far Cry 4 gibi oyunların geliştirme sürecinde etkin rol oynamış profesyoneller bulunuyor. Stüdyo, Journey to the Savage Planet adını taşıyan ilk oyununu yayınlamaya da oldukça yakın.

Typhoon Studios ekibi, merkezi Kanada’nın Montreal şehrinde bulunan Stadia Games and Entertainment Studio ekibine katılacak. Journey to the Savage Planet ise, planlandığı şekilde, 28 Ocak itibarıyla tüm platformlarda kullanıcılarla buluşacak.

Google Stadia platformunun güçlü yönlerini daha kolay öne çıkarabilir

Google’ın bu hamlesinin şaşırtıcı olmadığını söylemek gerekiyor. Stadia’yı deneyenler; platformun, teknik aksaklıklara rağmen, oynanabilir olmasına vurgu yapmıştı. Stadia için optimize edilen oyunların azlığı da platforma yönelik eleştirilerden biri olmuştu. Konsol veya PC üzerinde rahatlıkla oynanabilen bir oyunun Stadia versiyonunu satın alma konusunda oyuncuların önünde pek fazla teşvik olmadığı belirtilmişti. Typhoon ekibinin katılmasıyla birlikte Google’ın Stadia’nın güçlü yönlerini öne çıkaran oyunlar sunmasını bekleyebiliriz.

Google’ın Typhoon Studios’u satın alarak Stadia’nın stüdyo kanadının üretkenliğini de artırması muhtemel görünüyor. Stüdyonun önünde çok sayıda projenin olduğu daha önce açıklanmıştı. Çalışan sayısının artmasıyla birlikte Montreal’deki stüdyodan oyunların çıkış süreci de hızlanacaktır.

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu