Oyun

Cs Go Rank Atlama Sistemi Nasıl İşliyor? (2020)

Counter Strike Global Offensive Rank Sistemi

Cs Go rank sistemi nasıl işlediği bazen karıştırılıyor. Bu yazımızda rankleri ve nasıl işlediğini anlatıyoruz. Dünya üzerinden fazla aktif oyuncu bulundurma rekorunu elinde tutan Counter Strike, son dönemlerde oyuna getirdiği çeşitli güncellemeler ile birlikte kitlesini genişletmeye devam ediyor. Oyuncular, girdikleri rekabetçi oyun modlarında ve çeşitli eğlence modlarında kendilerini kanıtlayarak üst seviyelere ulaşma çabası ile tatlı bir rekabet ortamı ortaya çıkıyor.

Oyun içinde rekabetçi özelliği ile birlikte oyuncu seviyelerini görebileceğiniz bir ‘’Rank Sistemi’’ mevcut. Oyuna yabancı olan veya rank sistemi hakkında pek bilgi sahibi olmayan oyuncular için bu sistemi daha yakından inceleyebilme imkanı sunduk. Keyifli okumalar…

Rank Nedir?

Pek çok oyunda kullanılan bu terim, oyuncular arasında seviye farkını göstermeye yarayan bir simgedir. Silver1, Nova2, Global vs. isimlerle adlandırılan bu ranklar, Türkçe’de ‘’rütbe’’ kelimesi ile eşleştirilebilir. Oyunlarda çoğunlukla bir asker görevi gördüğümüzden, askerler tarafından kullanılan apoletlere benzer simgelerden seçilmiş çeşitli görseller kullanılır.

Oyunlarda galibiyet alarak ve öldürme/ölme oranınızı yüksek tutarak daha yüksek rank seviyelerine ulaşabilirsiniz. Rank atladığınızda tıpkı askerlikte olduğu gibi ‘’terfi etme’’ olayına benzer bir durum gerçekleşir. Atladığınız rank seviyesinde daha zorlu rakiplerle savaşarak bir sonraki terfi için mücadele edersiniz.

CS:GO Rankları

 • Gümüş 1 Gümüş 2
  Gümüş 2
    Gümüş 3 
  Gümüş 3
    Gümüş 4
  Gümüş 4
    Seçkin Gümüş  
  Seçkin Gümüş
    Usta Seçkin Gümüş
 • Usta Seçkin Gümüş Altın Nova 1
  Altın Nova 1
  Altın Nova 2
  Altın Nova 2
    Altın Nova 3
  Altın Nova 3
  Altın Nova 4
  Altın Nova 3
    Altın Nova Muhafız 1
  Altın Nova Muhafız 1
  Altın Muhafız 2
 • Altın Muhafız 2 Usta Seçkin Muhafız
  Usta Seçkin Muhafız
  Güzide Usta Muhafız
  Güzide Usta Muhafız
  Efsanevi Kartal
  Efsanevi Kartal
  Usta Efsanevi Kartal
  Usta Efsanevi Kartal
  Birinci Sınıf Yüce Usta
  Birinci Sınıf Yüce Usta
  Dünyaca Seçkin

CS:GO Rankları Neye göre Belirlenir?

Counter Strike oyununda rankınızın belirlenmesi için sadece oyun kazanmanız gerekmez. Bu süreçte pek çok alanda başarınızı kanıtlamış ve terfi etmeye hazır bir oyuncu olduğunuzu göstermiş olmanız gerekir. Oyunda terfi edebilmek için;

 1. Vurduğunuz oyuncu sayısı
 2. Oyunlardaki ölüm sayınız
 3. Rakip takıma gelen oyuncuların rütbeleri
 4. Asist sayınız

Gibi istatistiklere dikkat edilerek hangi rütbede daha verimli oynayabileceğiniz konusunda veri paylaşımı yapılır ve terfi edip etmeyeceğiniz oyun sonunda belirlenir.

Sağlıcakla Kalın.

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu