Güvenlik

Combofix Güvenli Mi? Ne İşe Yarar?

Combofix yazılımı bilgisayarınıza virüs bulaştığı noktada devreye giren güvenli ve dünyada bilinen ve bilgisayarınızı virüslerden kurtarmaya yarayan bir güvenlik yazılımıdır. Bu yazılımı antibiyotik gibi düşünebilirsiniz. Vücudunuza hastalık bulaşmadan antibiyotik kullanamazsınız. Combofix yazılımını da bilgisayarınıza virüs bulaşmadan kullanmanız bir şey ifade etmez. Bilgisayarınıza virüs bulaştıktan sonra combofix yazılımını sisteminize kurabilir ve tarama işlemlerini gerçekleştirebilirisiniz.

Virüsler günden güne bilgisayarlarımızı sürekli olarak tehdit eden zararlılardır. Gün içerisinde sürekli olarak kötü niyetli kişiler virüsler üretiyorlar. Neredeyse her gün 500’den fazla yeni virüs türevini anti virüs yazılımları tespit etmektedir ve bu virüs türevlerini temizlemek için de birbirinden farklı yöntemler piyasaya sürülüyor. Bu virüsleri temizlemek için anti virüs yazılımları baş rolü çekmektedir. Birçok kullanıcı bilgisayarına veri tabanı güçlü bir anti virüs yazılım kurarak virüslere karşı güzel bir şekilde korunma sağlayabilmekteler. Ancak bir o kadar kullanıcı da virüslere karşı çaresizdir çünkü bilgisayarlarında bir anti virüs programı bulunmamaktadır.

Bu yazılımı biraz açarsak her gün veritabanını güçlendiren ve yüz binlerce kişi tarafından kullanılan bir yazılımdır. Virüs silme konusunda son derece başarılı olması sebebi ile en bilinçli kullanıcılar tarafından en sık tercih edilen temizleme yazılımları arasında yer almaktadır ve virüs temizleme konusunda da son derece başarılı olması sebebi ile bilgisayarınıza bulaşan zararlıları türevleri ne olursa olsun başarılı bir şekilde silebilmektedir.

Ancak bu yazılımın doğru bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Doğru bir şekilde kullanılmadığı takdir de virüsleri silme konusunda çok da etkili olmayabilmektedir. Şimdi ilk olarak yazılımı bilgisayarınıza indirin. Sonrasında bilgisayarınızı güvenli moda almalısınız. Bilgisayarınızı güvenli moda almak için sistem açılışında sürekli olarak F8 tuşuna basın.

Karşınıza seçenekler çıkacaktır ve bu seçeneklerde “Ağ Desteği İle Güvenli Mod” seçeneğini seçin. Sonrasında sisteminiz açılacak ve karşınıza çıkan masaüstünden Combofix yazılımını çalıştırın. Çalıştırdıktan sonra ilk başta bir güncelleme denetleme işlemi yapacaktır. Yeni sürümü var ise indirecektir.

Bu işlemi geçtikten sonra da yaklaşık olarak verilerinizin miktarına göre 10 ila 30 dakika arası bir tarama işlemi yapacaktır. Tarama işleminden sonra virüsleri silinmiş olarak size rapor verecektir. Raporu inceleyebilir ve hangi virüslerin silindiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Sağlıcakla Kalın.

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı