Teknoloji

Arçelik Telve Kahve Makinesi İyimi Yoksa Kötümü?

Arçelik telve makinesini bir kaç yıl önce mağazayı gezerken eşim bakmış beğenmişti ama ben hiç oralı olmamıştım. Çünkü abi türk kahvesi bu közde olur, kumda olur, ateşte olur en kötü ocakta olur ama hiç makine türk kahvesi yapabilir mi gibi bir sürü şey gelmişti aklıma.

Sonra sonra eşimin doğum gününde bir hediye olarak aldım. Hani çokda umudum yoktu bu makinenin kahve yapacağına açıkcası ama işte alacak bir şey bulamayınca eşimin beğendiği bişeyi alayım dedim. İşte bunu aldım hediye paketi yaptırdım eşime hediye ettim.

Gel zaman git zaman

Türk usulü bizim iş makineyi hemen kullanmadık tabi bi gün bizim makine vardı onla yapalım dedik kahveyi.  Çıkartım taktım fişe ben yapayım dedim kahveyi. Kahve koydum, şeker koydum, işte fincanla ölçüp su koydum. Hiç umudum yok ama koydum makineye çat dedi. Ula dedim aha kırdık bişileri. Sonra sonra anladım ki makine ısıtmak için içindeki cezveyi sıkıştırdığı için çıkıyormuş ses. kırmızı ışık yandı 2 dakika geçmeden sonra kırmızı ışık yandı. Sonra klasik işte arçelik sesi. dıdıdıt dıdıt. Ula dedim 2 dakkada kahvemi olur ya bozuk bu makine heralde dedim. Sonra beyaz ışık yandı çıkardım cezveyi. ula bi baktım mis gibi köpüklü Türk kahvesi ala ala dedim. Üstünde dumanda var. Neyse kattım fincanlara. Dedim kesin tadı çok bozuktur.

Abi bir güzel olmuş kahve bir güzel olmuş kahve. Bunca yıldır çok Türk kahvesi içtim ama bu makinenin yaptığı türk kahvesi bir başka. Yani gönül rahatlığıyla arçelik telveyi alabilir ve kullanabilirsiniz. Emin olun ömrünüzde onun kadar güzel kahve yapanı zor bulacaksınız. Hani ürün tanıtımı gibi oldu sanki ama yani inanın değil.  Zati reklama ihtiyacı yokda işte yinede çok övmüş gibi olduk.

Sağlıcakla Kalın.

#Yıldız Vermeyi Unutmayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

UzmanPC

Yararlı, Eskimeyen, Modası Geçmeyen, Her Derde Deva, Şifalı Teknoloji Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu